• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gemy i enchanty - kilka zmian
Autor Wiadomość
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2008-10-29, 15:13   Gemy i enchanty - kilka zmian
 
Drogie loczki, w związku z kompletną demolką, jaką zrobił Blizz w naszej klasie i w ogóle w grze, musimy parę rzeczy przebudować.

Po pierwsze, wymieniamy WSZYSTKIE gemy w niebieskich slotach na [wow]Purified Shadowsong Amethyst[/wow]. Po drugie, w slotach czerwonych ZAWSZE najbardziej opłaca się mieć [wow]Runed Crimson Spinel[/wow]. Po trzecie, w żółtych i pomarańczowych ZAWSZE [wow]Reckless Pyrestone[/wow] lub [wow]Potent Pyrestone[/wow] - w zależności od poziomu crita (bo z hitem to już chyba nikt nie ma problemu).

Zmieniamy też enchanty na klacie - na +15 spirit, i na butach - na Surefooted.

Zwróćcie też uwagę na enchanty na broni. Jeśli jesteśmy fire, chodzenie z Soulfrostem raczej nie ma sensu. Wiem, że jest problem z respecami. Dlatego najlepiej mieć zapasową broń, na którą możemy sobie nałożyć Sunfire. Scyzyk za badge jest niestety unique (co za kretyn to wymyślił?!). Ja, z braku laku, używam go zamiennie z mieczysławem z Zul'Jina.

Prawda, że WoTLK za pasem, ale chcemy jeszcze przed dodatkiem coś ubić, a i do levelowania lepiej się wzmocnić ;)



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-29, 16:05   
 
No nie mogę się powstrzymac, żeby nie wtrącic tu jakiegoś offtopa :)

Naprawdę mi się podoba i miło mi, że chce się nam jeszcze bawić w tak szczegółowa optymalizację sprzętu, farmienie BT, eksplorację Sunwell, mimo że dodatek jest już za rogiem. Wiele osób by powiedziało, że po co się napinac, skoro i tak wkrótce będzie lepszy sprzęt, praktycznie za darmo w jakiś banalnych instancjach. Fakt, prawda, ale teraz jest teraz i należy trzymać fason niezależnie od sytuacji. To na tyle słodzenia. Teraz z innej mańki - stwierdzenie "wzmocnić się do levelowania" jest, jakby się mu bliżej przyjrzeć, nieco zabawne w aktualnej sytuacji. Bądźmy szczerzy - to, co nosimy teraz, z kamyczkami, najlepszymi enchantami prawdopodobnie już by wystarczyło do wejścia do Naxxa na 80. Samo levelowanie będzie po prostu banalne. Parę dni temu chodziłem sobie po wyspie Sunwell i po raz pierwszy udało mi się ubić jakiegoś ghula na 70lvl jednym strzałem. Elementale w SMV? Też czasami jest jedno BUM! i loot. Podsumowując, ten argument już możemy sobie odpuścic :)



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Frosthammer 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 206
Wysłany: 2008-10-29, 16:38   
 
Czasy kiedy zabijałem 4 Scarletów w Dragonblight jednym diwajn stormem minęły bezpowrotnie...:/



_________________
Wy - pragnienie, ja - mana mana!
    
 
Undet



Pijak i Zlodziej


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 473
Wysłany: 2008-10-29, 19:05   
 
heh watpie ze z tym sprzetem wejdziesz do naxxa 80. tzn wejsc wejdziesz, ale zginiesz w sekunde ;)



_________________
Kwintesencja Szadoł Pryszczowania
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2008-10-29, 19:10   
 
Undet napisał/a:
heh watpie ze z tym sprzetem wejdziesz do naxxa 80. tzn wejsc wejdziesz, ale zginiesz w sekunde ;)

W T6 + Sunwell? Da się radę zacząć omijając niebieski sprzęt pewnie. Dokładnie tak samo, jak się dawało radę zaczynać KZ w T3.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-29, 19:43   
 
Undet napisał/a:
heh watpie ze z tym sprzetem wejdziesz do naxxa 80. tzn wejsc wejdziesz, ale zginiesz w sekunde ;)


Przykladowe porownanie T6/5 z niebieskimi 80:
[wow]Nordrassil Chestguard[/wow] a http://wotlk.wowhead.com/?item=37236
[wow]Thunderheart Gloves[/wow] a http://wotlk.wowhead.com/?item=37230

Niebieskie zdecydowanie lepsze, ale nie az tak, zeby "zginac w sekunde". Biorac pod uwage, ze poczatek Naxxa bedzie na pewno przystosowany dla tak zwanej szerokiej audiencji, mozna sie spodziewac walk z duzym marginesem bledu i duza mozliwoscia nadrobienia braku w sprzecie umiejetnosciami.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2008-10-29, 19:54   
 
Jak zsumujesz te drobne różnice, to na koniec Ci wyjdzie postać x 1,5. A jeśli chodzi o "opłacalność" podrasowywania sprzętu na tym etapie gry, to już kwestia indywidualnego podejścia. Mnie się np. chciało enchantować każdy nowy scyzyk podczas levelowania locka do 70-tki. A Tobie swego czasu "nie opłacało się" wymieniać gemów na niebieskie (sic!) w "za słabych" epixxach :>



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-29, 20:13   
 
Alishya napisał/a:
A Tobie swego czasu "nie opłacało się" wymieniać gemów na niebieskie (sic!) w "za słabych" epixxach :>

Bo wtedy mialem przed soba konkretna sciezke rozwoju sprzetu. Teraz jestem na koncu drogi, bez szczegolnych nadziei na cos lepszego i z darmowymi kamykami.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2008-10-29, 20:45   
 
Ranghar napisał/a:
Alishya napisał/a:
A Tobie swego czasu "nie opłacało się" wymieniać gemów na niebieskie (sic!) w "za słabych" epixxach :>

Bo wtedy mialem przed soba konkretna sciezke rozwoju sprzetu. Teraz jestem na koncu drogi, bez szczegolnych nadziei na cos lepszego i z darmowymi kamykami.

Sugerujesz, że Aga na 62lvlu, jak robiła Zanga, nie miała ścieżki rozwoju postaci do siedemdziesiątki? Śmiałe założenie, nie powiem.

BTW: Na gram.pl cena dodatku jeszcze nie wzrosła. Trzymam kciuki za złotówkę, żeby nie musieli podnosić :)
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-29, 21:14   
 
Kwinto napisał/a:

Sugerujesz, że Aga na 62lvlu, jak robiła Zanga, nie miała ścieżki rozwoju postaci do siedemdziesiątki? Śmiałe założenie, nie powiem.


Nie, odnosze sie tylko do tego, ze pewien czas temu nie bylem chetny do wymiany kamykow na fioletowe, a teraz jestem. W tym stwierdzeniu odnosilem sie tylko do siebie. Nie wiem, skad ta mysl, ze mialem na mysli kogokolwiek innego.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU