• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Szaman Lekarzem
Autor Wiadomość
Alyone




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-22, 15:16   
 
Trochę się offtop zrobił, ale z tego wszystkiego napewno utwierdziłem, się w tym, że szaman nigdy nie będzie ani czystym dps, ani czystym healerem. Podejrzewam, że jako elemental byłby pewnie przydatny w rajdzie tak jak i resto, ale za resto przemawia to, że jednak łatwiej znaleźć zastępstwo za dps niż za healera. Co do supportu, to właściwie można zapytać co jest lepsze, 3% crita dla grupy z totemu z drzewka elemental, czy mana tide totem i earth shield z drzewka resto. Wydaje mi się, że earth shield i mana tide są bardziej przydatne. Zatem nie myślę (zreszta wcześniej też nie myślałem) o jakimkolwiek respecu. Zbieram sprzęt, kupuję gemy, robię enchanty, biorę apteczkę i do roboty :)
    
 
Saria 




Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-11-22, 16:06   
 
Keleborn napisał/a:

Co do arcane to imo ma jeden poważny minus - zasięg speli, ale i tak mnie samego ciekawi te drzewko. Na pewno przetestuję, chociaz raczej jak dorwe 2 częśći T6 :P.


Drzewko arcane jest chore jeśli chodzi o dps, a do testów to T5 raczej :).
Powiem ci Kel, że ja po TBC mając w pamięci walki z Ragną czy Nefem, gdzie zasięg był bardzo istotny sądziłem, że to faktycznie bardzo istotna sprawa. Teraz gdybym miał rezygnować z jakiegoś talentu, to ten zwiększający zasięg byłby pewnie pierwszy, przynajmniej do czasu, w którym spotkam bossa gdzie max. zasięg jest mocno pomocny.

Keleborn napisał/a:

Melee klasy już teraz dla dobrego frost maga to pikuś, mnie załatwiają tylko jak jestem oom/bez cd i afk


Dla frost tak, choć jest trudniej niż przed TBC, natomiast fire mag jak nie zmiażdży np. rogala bez CD na CoS w pierwszych 2-3 strzałach, to jest w opałach, wyuczony IB daje mu ten komfort, że przeczeka CoS-a i dokończy dzieła :).
    
 
Sowa 



Nerf Me plz !!111


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 177
Wysłany: 2007-11-22, 18:20   
 
Patch 2.3 pozwolil szamanowi na inwestycje max w crita dzieki temu iz OL nie robi juz zadnego aggro . Przed 2.3 pułap 40% był juz dosc krytyczny a gra polegała na obserwacji Omena . Teraz sporo sie zmieniło . 9% bonus dmg nerf LB spokojnie wiec nadrabiasz gemami max crit. Pozatym jak pokazują testy nerf dotyczy shamanów powyżej +1200 dmg czyli T5 a raczej T6 . Ja nie wiem jak to jest z tymi magami ale na rajdach w TK/SSC nie miałem zadnych problemów z pobiciem ich w dps a jedynym wyjątkiem była sytuacja gdzie czesto uzywało sie AoE - np. Morogrim w SSC .

Przy buildzie wiec 41/0/20 Shaman jest rewelacyjnym dpsem , mało tego dla swojej grupy niesie spore bonusy.
    
 
 
Keleborn 





Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 572
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-22, 18:30   
 
Magów miałeś do dupy :P
    
 
Alyone




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-22, 22:01   
 
Sowa napisał/a:


Przy buildzie wiec 41/0/20 Shaman jest rewelacyjnym dpsem , mało tego dla swojej grupy niesie spore bonusy.


Hmm, być może kiedyś wypróbuję. Jednak na razie póki co powinienem się skupić na zebraniu sprzętu do leczenia. Ale w dłuższej perspektywie czasu... któż to wie...
    
 
Sowa 



Nerf Me plz !!111


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 177
Wysłany: 2007-11-23, 00:09   
 
Dobra wiadomosc :

Patch 2.3.2

Water Shield
New Version - The caster is surrounded by 3 globes of water, granting 50 mana per 5 sec. When a spell, melee or ranged attack hits the caster, 200 mana is restored to the caster. This expends one water globe. Only one globe will activate every few seconds. Lasts 10 min. Only one Elemental Shield can be active on the Shaman at any one time.


Rewelka ;) W koncu Shield rajdowy ...


I nie mów ze shaman nie jest ani czystym dps ani hilerem , Jak kazda hybryda jest , po zainwestowaniu wiekszosci pkt w jedno interesujáce cie drzewko.
Gdy levelowaem shamka mowili mi ze bede mial kiepski dps , tymczasem wprost przeciwnie ;) powodzonka na szamanskiej drodze
    
 
 
Alyone




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-23, 10:21   
 
Sowa napisał/a:
Dobra wiadomosc :

Patch 2.3.2

Water Shield
New Version - The caster is surrounded by 3 globes of water, granting 50 mana per 5 sec. When a spell, melee or ranged attack hits the caster, 200 mana is restored to the caster. This expends one water globe. Only one globe will activate every few seconds. Lasts 10 min. Only one Elemental Shield can be active on the Shaman at any one time.


Rewelka ;) W koncu Shield rajdowy ...



To fakt. Ten shield to fajna sprawa. Chociaż w tej chwili też nie jest źle. Napewno o niebo lepiej niż przed patchem 2.3.
    
 
Sowa 



Nerf Me plz !!111


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 177
Wysłany: 2007-11-24, 01:19   
 
Pytanie tylko po co ci shield który dziala tylko w momencie gdy kto zadaje ci dmg ... W dodatku 1 min duration. W 25 man najczesciej taki kontakt koczy sie smiercia wiec po co mana gdy jestes dead ;) Blizz w koncu to zrozumial .
    
 
 
Gemm




Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 161
Wysłany: 2007-11-24, 04:49   
 
A to nie bylo tak ze po uplywie czasu buffa wszystkie pozostale 'ladunki' dawaly tyle many ile by daly przy otrzymaniu damage'u?



_________________
Gemm
    
 
Alyone




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-24, 11:15   
 
Sowa napisał/a:
Pytanie tylko po co ci shield który dziala tylko w momencie gdy kto zadaje ci dmg ... W dodatku 1 min duration. W 25 man najczesciej taki kontakt koczy sie smiercia wiec po co mana gdy jestes dead ;) Blizz w koncu to zrozumial .

To nie było tak. Po upływie minuty po prostu dostawało się tyle many ile dostałoby się za trzy uderzenia. To o czym mówisz było przed patchem 2.3. Dotatkowo tarcza trwała wtedy 10 minut. I to było bez sensu.

Gemm napisał/a:

A to nie bylo tak ze po uplywie czasu buffa wszystkie pozostale 'ladunki' dawaly tyle many ile by daly przy otrzymaniu damage'u?

Dokładnie tak. Po minucie i tak dostajesz tą manę. Bez otrzymania dmg.
    
 
Ellayah




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 2
  Wysłany: 2007-11-27, 16:17   
 
Keleborn napisał/a:
Jak ma w grupie szadoł pryszcza i wie że nie wolno mu oszczędzać na mana potkach to się tak szybko z many nie wypruje, co nie zmienia faktu że jest to klasa hybrydowa i do czystych dpsowców w raid bildzie nie ma szans. Szaman w rajdach 25 os to jednak tylko resto - chain heal jest po prostu niezastąpiony.


jako zawodowy elem pozwole sobie sie nie zgodzic:
1) od patcha 2.3 mana, to najmniejszy problem kazdego elema. Totemisko + shield i jestem w stanie ustac kazdego bossa niemal bez koniecznosci popijania potkow (tylko w najdluzszych walkach, lub kiedy musze ostro offhealowac), a widok magow pakujacych evocation, kiedy ja jestem w okolicach 50% mana pool jest po prostu przezabawny ;)

2) od magow w TOD mam srednio ok 300-400 spell dmg mniej, a od 2.3 LB nie skaluja sie juz tak fajnie, jak przedtem. Mimo to, jesli moge poswiecic sie tylko DPSowaniu, to jestem w stanie trzymac sie o maly krok za nimi, a czasem nawet wyprzedzic. Niestety sytuacja taka (kiedy moge non stop dpsowac) nie jest az tak czesta...i tu przechodzimy do pkt 3

3) elem jest imo wrecz stworzony do rajdow 25, chocby przez to, ze mozna zbudowac idealna grupe casterow, ktora dostanie kopa od niego, a jesli do tego dolozymy shadow priesta, to juz jest po prostu cud miod i inne takie. Poza tym, znadz innego dpsera, ktry jest w stanie gonic mogowy dmg done a jednoczesnie plynnie przelaczyc sie na offhealing w razie potrzeby (i np ratowac magowe tylki) :mrgreen:

No i na koniec...tbh elemowy shaman jest duzo przyjemniejszy w prowadzeniu od maga w czasie rajdow. Mimo wszystko ma wiecej do roboty, ktorej dobre wykonanie daje (przynajmniej w moim przpadku) sporo wiekszy fun

ellayah/lachesies
    
 
Sowa 



Nerf Me plz !!111


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 177
Wysłany: 2007-11-30, 18:16   
 
/clap
    
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU