• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Trochę o buildzie combat
Autor Wiadomość
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-04, 23:02   
 
W temacie twojego buildu, to jest moim zdaniem nie ten teges. Zasadniczo brakuje "Improved SnD" i "Combat Potency". Brak tego pierwszego rujnuje sekwencje combo, a drugi da ci nieco energii. Te talenty sa niezbedne dla rajdujacego rogala. Oprocz tego widze nieco zbednych rzeczy "solo" typu ulepszone parry. Przechodzac do konkretow, polecam:

http://www.wow-europe.com...000000000000000
    
 
Keyholder 




Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-05, 00:00   
 
Dzięki za poradę.
Nie mam problemu z utrzymaniem SnD przez cały czas przebywania "na plecach" bossa (dodatkowy bonus z T4). A zwiększone Parry przydaje się gdy zwiększa się zamieszanie i nagle staję się pseudo-tankiem :)
Dobierając sobie build kierowałem się wskazaniami Warcraftera - nie twierdzę, że jest idealny ale przy tej ilości punktów talentów i możliwości ich wykorzystania trzeba iść na kompromisy.



_________________
Keyholder
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-05, 00:09   
 
Tu nie chodzi o to, ze nie masz problemu. Aktywujesz SnD kosztem innych umiejetnosci. Jesli bedziesz uzywal SnD rzadziej, ten koszt sie zmniejszy i moze starczy ci energii na jeszcze jedno backstab lub punktow na jeszcze jedno rupture.
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2008-05-05, 00:40   
 
Keyholder napisał/a:
Nie mam problemu z utrzymaniem SnD przez cały czas przebywania "na plecach" bossa (dodatkowy bonus z T4).

Przykro mi to pisać, ale build combat bez impr SnD to nieporozumienie a nie build, nie tylko pod kątem rajdowania. Ja już kilka razy podawałem tu linki do różnych stron o graniu rogalem, tam są też przykłady buildów rajdowych w zależności od broni/preferencji - sugeruje odwiedziny czy to elitistjerksów, czy też wowinsidera, jeśli theorycrafting cię zniechęca. A eksperymentować zacznij dopiero jak już będziesz wymiatać w buildach standardowych.

Keyholder napisał/a:
A zwiększone Parry przydaje się gdy zwiększa się zamieszanie i nagle staję się pseudo-tankiem :)

A to jest stwierdzenie podobnej klasy jak "sharpening stony są lepsze od trucizn", którą słyszałem od jednego naszego weterana mającego alta rogala (miłościwie pominę nicka :) ).
Parry jest rogalowi poza pvp doskonale zbędne. Jak robi się zamieszanie i rogal zaczyna tankować, to wrzuca evasion, feint, wyłącza atak, spieprza (tyłem!) w bezpieczne miejsce i po piętnastu sekundach vanish, a reszta niech ginie - trudno. Rogal jest od obrażania na sekundę, nie od bohaterskiego ginięcia za drużynę.
I nawet jeśli już tak bardzo chce tankować, to robi to za pomocą dodge'a z agility i z lightning reflexes, a nie z marnowania pięciu talentów w deflection. Zresztą, żeby tankować, trzeba umieć budować aggro. A rogal tego nie zrobi inaczej niż bardzo mocnym dpsem.
    
 
Keyholder 




Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-05, 00:48   
 
Tu właśnie jest owo "może" pogrzebane. "Może" zaskoczy 20% szansy na 15 energii a może nie. Ten build miał maksymalizować "na 100%" damage przy założeniu następującej rotacji Ambush, SnD, backstaby do niemal zakończenia SnD i od nowa. Przy dobrym tanku zarzucam Adrenaline Rush i przez jakiś czas podbijam pkt. combo. Przy celach grupowych (np. trashe w KZ) używam Blade Flurry.
Nawet przed zakupem Blade of Serration i Swift Blade of Uncertainity, w KZ byłem 4-5 pod względem damage. Oczywiście malkontenci stwierdzą, że skład nie był najlepszy itp. Ich prawo.

Kwinto napisał/a:
A eksperymentować zacznij dopiero jak już będziesz wymiatać w buildach standardowych.
Znaczy gdy będę z gearem gorszym od Twojego zadawał więcej DPS niż Ty? Bo tu chyba jest takie kryterium "wymiatania" przyjęte.

Co do pseudo-tankowania, to nie pisałem o tankowaniu bossów, prawda? Czasami trzeba sie zająć niezależnie od tanka upierdliwym casterem - sprowadzić go jak najszybciej na ziemię.



_________________
Keyholder
Ostatnio zmieniony przez Keyholder 2008-05-05, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-05, 01:05   
 
Keyholder napisał/a:
Tu właśnie jest owo "może" pogrzebane. "Może" zaskoczy 20% szansy na 15 energii a może nie.


Przy wlaczonym SnD twoj offhand jest jaki szybki? Niech bedzie 1.0. Znaczy to, ze sredno co 5 sekund masz 15 energii. Po 20s masz 60, czyli backstab gratis. Po ile on ci srednio bije? Jesli po 1500, to zyskujesz 75dps. Niezly wynik za pare punktow talentu. W parominutowej walce te "20% szansy" nie bedze juz takie przypadkowe i mozesz miec pewnosc, ze bedzie mniej wiecej co piaty raz. A na trashach? Kogo to obchodzi, co kto robi, jesli gina.
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-05-05, 08:54   
 
Keyholder napisał/a:
Znaczy gdy będę z gearem gorszym od Twojego zadawał więcej DPS niż Ty? Bo tu chyba jest takie kryterium "wymiatania" przyjęte.


Sorki Key, ale to już zaczyna byc śmieszne. W Karazhan czy na Gruulu, robisz mniejsze lub porównywalne obrażenia do TANKÓW, którzy wcale nie mają za zadanie dpsować, a na łamach forum wymądrzasz się i winnisz chyba wszystkich wokół za to, że nie bardzo potrafisz robić DPS. Rozumiem, że masz swoje teorie, ale może odwiedziłbyś jakieś poradniki, jeśli nie widzisz autoryteów w naszej Gildii?
    
 
 
Keyholder 




Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-05, 18:06   
 
A skąd mądralo wiesz, że nie odwiedzam? Siedzisz mi za plecami? Śledzisz moje pakiety w sieci?
Właściwie to jakikolwiek build rajdowy jest mi nie potrzebny, przecież z nadania gildii jestem casualem.



_________________
Keyholder
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-05-05, 19:15   
 
Wydaje mi się, że widać po efektach, ale ja już pasuję na jakąkolwiek dyskusję. Każdy wie swoje i niech tak już zostanie. :>
    
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU