• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwag kilka po pierwszym rajdzie
Autor Wiadomość
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2014-12-05, 22:03   
 
Napisałbym coś, ale jak eot to eot.
    
 
Grumdi



Drunk Tank


Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 62
Wysłany: 2014-12-06, 11:22   
 
W całej tej dyskusyji, zacni waćpaństwo , potwierdzę jedynie że tak, deklarowałem się już dużo wcześniej (jeszcze przed dodatkiem) jako tank, ale że mam świadomość iż są tankownie już dużo dłużej rajdujący w tej gildii(Veg, Wessel, Łoś, Kregocik, Resor(?) kogoś pominąłem?) pokornie w razie potrzeby mogę służyć jak napierdalator (choć nie jest to mój ulubiony fach). I fakt, byłem 3-4 w dpsie, co zarówno mnie zdziwiło ( broń 620, brak enchantów, trinkety tankerskie) jak i ucieszyło. Trzeba się dopasować, for the greater good!
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2014-12-07, 17:53   
 
Kłócić się z nikim nie będę, bo po pierwsze - nie mam siły, a po drugie - z mojej obecnej perspektywy to problemy mniej więcej tak istotne jak zgubienie 1 grosza.

W poście, którego cytował Wesel, rzeczywiście wymieniłam czterech ówczesnych kandydatów na tanków, kierując się złożonymi (do tamtego momentu) deklaracjami (Wesel i Wilk) i ówczesnym stanem rzeczy (Furiat i Zuoś). Od tamtego czasu sytuacja zmieniała się dynamicznie - zadeklarowali się jeszcze Grumdi (który tankiem był już dawno, ale nie bardzo rajdował) i Kwinto, a Zuoś zrobił sobie przerwę i zaczął się odgrażać, że nie kupi dodatku.
Teraz mamy sześciu chętnych na dwa tankerskie spoty - faktycznie trochę dużo. Rozwiązań widzę kilka:

1. Wszyscy tankowie się dogadują i tankują parami co trzeciego bossa (na razie to słaba opcja, bo na rajdzie pada jeden lub dwóch), ewentualnie co trzeci rajd. Wiadomo jednak, że generalnie nie jest to rozwiązanie na progress, na którym najlepiej jest zmieniać tylko to, co niezbędne.

2. Ustalamy prio na zasadzie - kto pierwszy, ten lepszy. To oznacza pewny spot tankerski dla Furiata, Wesela, Wilka i pewnie również Zuosia (jeśli puścimy w niepamięć fochy) - którzy też musieliby się dogadać w sprawie zmian (ale we czterech łatwiej niż w sześciu). Kwinto i Grumdi mogliby tankować, gdyby im ktoś ustąpił - w przeciwnym razie dps.

3. Dzielimy się na normale/hc na dwie grupy - po trzech tanków w każdej. To opcja, która ma kilka plusów, ale też jeden zasadniczy minus - przestajemy grać wszyscy razem.

Przemyślcie sprawę i wrócimy do rozmowy. Jeśli kompromis nie pojawi się natychmiast, na dzisiejszy rajd proponuję tymczasowo wariant drugi.



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Zuoś





Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 116
Wysłany: 2014-12-07, 22:12   
 
Chcialem tylko napisać, co mnie naszło, ale zawsze w razie czego mozna zrobic dwie grupy 1* osobowe, wtedy zmieszcza sie wszystkie tanki.
    
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-08, 13:49   
 
Mam taka prośbę do reszty rajdu, takowa myśl mnie wczoraj naszła - możecie wierzyć lub nie, aly my(tonki) tez mamy DBMy , Bigwigsy i oczy i widzimy ze boss stoi ww czymś - nie musi pół rajdu nas o tym informować - świetnie sobie sami z Vegiem dajemy radę i dodatkowe głosy informujące nas o tym samym na pewno nie pomagają. Doceniam chęć pomocy, ale nie musicie :)
Skoro juz daliśmy Niszowi kierownice, to niech tylko on kieruje :) szczególnie jak jeszcze Kev pilnuje kolejki przerywania, ktos inny informuje o grzybkach etc.

a tak ogólnie to było fajnie :mrgreen:



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2014-12-09, 08:41   
 
Nie wiem czy do mnie pijesz, ale ze swojej strony to ja ogłaszam te rzeczy, które mogą mieć wpływ na DPS albo cały rajd. Nie kojarzę żeby ktoś stricte tanków ustawiał. Nie podpiszę się pod stwierdzeniem, że świetnie sobie dajecie z Vegiem radę. Do tego jeszcze sporo brakuje, do roboty. ;)

Rzucę luźną uwagę, że Neesh jest być może trochę za ostry, ale faktycznie brakuje nam dyscypliny i ogarnięcia się. Szczególnie pokutuje to przy bossach, gdzie trzeba myśleć i samodzielnie reagować. Imo wynika to w dużej mierze z braku znajmości walki - skądinąd znane podejście "robię co mi każą, nic nie mówią to stoję i strzelam". Bez pokazywania palcami ofc.
Apeluję, żeby każdy sobie zadał pytanie czy rozumie co się dzieje na każdej walce i uzupełnił braki w wiedzy. Wtedy będziemy mogli wyczyścić normala i zająć się poważnym rajdowaniem.
    
 
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2014-12-09, 09:21   
 
w tych "warcraft logs" jest taka fajna zakładka "Fight analysis", na razie działa na pierwszych czterech bossów, ale pozostałe pewnie też będą.
polecam przyjrzeć się tym walkom, na których bossowie padli, np https://www.warcraftlogs....&view=execution
- wydaje nam się, że było dobrze? to mamy rację: wydaje nam się.
    
 
rednada 





Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 64
Wysłany: 2014-12-09, 10:44   
 
o w morde , niezłe narzędzie - world of logs chyba nie ma takiej funkcjonalności ?
    
 
Kev 





Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 109
Skąd: taki maly spammer
Wysłany: 2014-12-09, 10:54   
 
Wesel napisał/a:
Mam taka prośbę do reszty rajdu, takowa myśl mnie wczoraj naszła - możecie wierzyć lub nie, aly my(tonki) tez mamy DBMy , Bigwigsy i oczy i widzimy ze boss stoi ww czymś - nie musi pół rajdu nas o tym informować - świetnie sobie sami z Vegiem dajemy radę i dodatkowe głosy informujące nas o tym samym na pewno nie pomagają. Doceniam chęć pomocy, ale nie musicie


Personalnie jednak uważam, że nie do końca sytuacja wygląda tak jak twierdzisz :) Nikt nie krzyczy sekundy po pojawieniu się " czegoś " na ziemi, w tym konkretnym przypadku mowa była o broni na ograch, ale kiedy sytuacja nie zmienia się przez 10 - 20 - 30 i więcej sekund ciężko jest się nie odezwać.



_________________

    
 
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2014-12-09, 11:31   
 
rednada napisał/a:
o w morde , niezłe narzędzie - world of logs chyba nie ma takiej funkcjonalności ?


Mhm, to jest też zajebiste: https://www.warcraftlogs....&view=execution (zwłaszcza wykres odległości bliźniaków od siebie w kontekście "tanki wiedzą co robią" :) disclaimer: nie, gdybym ja był tankiem, to też pewnie nie zrobiłbym tego lepiej od pierwszego razu )
    
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2014-12-09, 12:01   
 
to się powinno nazywać dramatools.com zamiast warcraftlogs.com
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2014-12-09, 12:32   
 
niestety domena "dramatools.com" jest zarejestrowana już
    
 
rednada 





Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 64
Wysłany: 2014-12-09, 12:56   
 
opcja Replay też jest świetna :)
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2014-12-09, 13:17   
 
Z tego to się idzie nawet taktyki nauczyć. :>
    
 
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2014-12-09, 13:30   
 
Restor napisał/a:
Z tego to się idzie nawet taktyki nauczyć.


Do-o-kładnie. A przynajmniej zrozumieć "why the fuck dlaczego znowu nn zginął od [Jakiegoś Czaru]"
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU