• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Resto shammy for dummies
Autor Wiadomość
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-05-29, 18:40   Resto shammy for dummies
 
Takie małe ABC dla szamków i nie tylko. Opisują podstawowe czary i ich zastosowanie. Przy okazji wrzuciłem info dot. gemowania.

Czary mary:

Chain heal

Leczy wskazany cel, po czym przeskakuje kolejno na maksymalnie trzy cele w zasiegu 10-15 jardów. Przeskok odbywa się na osobę z największym ubytkiem życia.

Rank 5 i rank 4 czaru maja tę samą efektywność +heala. Dzieki używaniu rank 4 19% redukcji kosztu many towarzyszy tylko 10% spadek heala. Dlategoteż warto inwestować w +heal,haste a mniej dbać o mp regen. Efektem tego mozna go spamować czesciej, w krótszym czasie przy porównywalnym lub mniejszym zużyciu many - ustabilizuje to leczenie rajdu i zmniejszy overhealing. W walkach, w których rajd dużo i nieprzewidywalnie zbiera lepiej jest stosować rank 5.

Niższe rangi maja zmniejszona koefektywna +heala, sluzy raczej do uzupelnienia ubytków do 1-2k obrazen na rajdzie.

Lesser healing wave

Szybki 1.5s heal, bardzo manożerny i malo efektywny. Sluzy jedynie do szybkiego podleczenia celu (najczesciej siebie). W wiekszosci sytuacji lepiej wrzuci chain heala zdownrankowanego lub w awaryjnych sytuacjach NS+HW (/cast nature's swiftness
/cast healing wave).

Healing wave

Duży 2.5s mocny heal glównie do leczenia tanka. Warto cancelhealowac (przerywać cast pod koniec jesli tank ma full hp).

Earth shield

Pochłania pewną liczbę obrażeń; 6 ladunków. Warto rzucac na tanków, w czasie walk z trashami na AoEwców (mag, lock).

Warto sie zastanowic,czy na walkach z duzą ilością obrażeń rajdowych nie wartoby rzucić na wszystkich healerów (na siebie chyba zawsze warto, biorac pod uwage, że nasi szamkowie mają problem z przetrwaniem).

Water shield

Mocny regen many. Powinnien być aktywny w ciągu całej walki. Warto odświezać, gdy mamy wolny GCD, nawet jesli wciaz aktywne sa 1-2 ladunki.


Gemy:

czerwony: [wow]Teardrop Crimson Spinel[/wow] - czysty +heal, nobrainer
fioletowy: [wow]Royal Shadowsong Amethyst[/wow] - +heal z cennym mp5
żółty: [wow]Quick Lionseye[/wow] - źródło haste dla szamka, które znakomicie przekłada się na healing done; bije na głowę gemy +heal/int, tym bardziej że braki many bardzo łatwo uzupełnić mana potkami, których nasze szamki piją niewielki ilości (zgodnie z WWSami).


Jeśli czegoś Wam tu jeszcze brakuje, dajcie znać. Tylko uprzedzam, że nie zamierzam pisać książki na temat resto szamka, są od tego fora specjalistyczne. ;)
    
 
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2008-05-30, 16:49   
 
hmmm... tak sobie czytałem i dotarło do mnie, że jeszcze w całym TBC nie byłem w instancji z szamkiem jako jedynym healerem :P

Ciekawe jak to jest... :)
    
 
Gajanna 




Dołączyła: 14 Lip 2007
Posty: 156
Wysłany: 2008-05-30, 17:30   
 
Moge Ci pokazac ;>
    
 
ozrik





Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 60
Wysłany: 2008-05-30, 18:12   
 
a ja bylem kilka razy :D



_________________
Co w Polsce grozi za pedofile? -.. przeniesienie do innej parafii.........
    
 
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2008-05-30, 18:52   
 
Gajanna napisał/a:
Moge Ci pokazac ;>


Nie powiem, brzmi zachęcająco ;)
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2008-05-30, 19:06   
 
Wilk napisał/a:
hmmm... tak sobie czytałem i dotarło do mnie, że jeszcze w całym TBC nie byłem w instancji z szamkiem jako jedynym healerem :P

Ciekawe jak to jest... :)

Tak to jest, jak jedyni healerzy, z którymi się wszędzie łazi, to Kara, Broda i Alt :>.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2008-05-30, 19:26   
 
Bo oni opanowali do perfekcji trudną, healerską sztukę, ninjowania tanków :)
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU