• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CoH-y i PoH-y
Autor Wiadomość
Didimos 





Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 246
Wysłany: 2008-07-09, 20:32   
 
Vegelus napisał/a:
A co do CoH - fajnie jest mieć, ale są też i resto szamani, którzy aoe healingiem całkiem niezłym dysponują.


Ano właśnie Vegu, my nie mamy za dużo resto szamków. Lukę tą możemy załatać naszymi priestami, którzy nie wykorzystują swojego głównego atutu - wyśmienitych mass heali.

Brak spiritu w rajdzie ma się nijak do szybkiego i jednoczesnego podleczenia 5 osób z mniejszym użyciem many. Co więcej, w żaden sposób nie ogranicza to możliwości FH i GH, które tak lubimy.

Poza tym spirit można kupić w AH -> [wow]Scroll of Spirit V[/wow] ;)
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2008-07-09, 20:47   
 
Didimos napisał/a:
Vegelus napisał/a:
A co do CoH - fajnie jest mieć, ale są też i resto szamani, którzy aoe healingiem całkiem niezłym dysponują.


Ano właśnie Vegu, my nie mamy za dużo resto szamków. Lukę tą możemy załatać naszymi priestami, którzy nie wykorzystują swojego głównego atutu - wyśmienitych mass heali.

Brak spiritu w rajdzie ma się nijak do szybkiego i jednoczesnego podleczenia 5 osób z mniejszym użyciem many. Co więcej, w żaden sposób nie ogranicza to możliwości FH i GH, które tak lubimy.

Poza tym spirit można kupić w AH -> [wow]Scroll of Spirit V[/wow] ;)

Ten spiryt jest jednak uboższy od priestowej wersji ;). Patrząc też na możliwości farmienia scrolli i ich ilość na AH to może być z tym ciężko. O kasie i dodatkowym miejscu w torbach nie ma co wspominać. Poza tym jak napisałem wcześniej (nie do końca dosłownie, ale to miałem na myśli) - spiryt specced priest w rajdzie powinien być maks jeden - bo więcej to ofc już marnotrawstwo. To zostawia nas ze składem 2 resto szamków i 2 CoH specced priestów (w gildii, nie w rajdzie). Imo jak najbardziej ok. A dodatkowy regen (plus nieco spelldmg tu i tam) to według mnie rzecz nie do pogardzenia, nawet przy pewnych brakach AoE healingu, szczególnie że ten jeden jedyny spirytowy priest nadal ma AoE healing, tylko o nieco słabszej wydajności czasowej.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2008-07-09, 21:15   
 
Ty akurat Didi najwięcej korzystasz z Divine Spirit, mając bez buffów ponad 520spir. Z ulepszonej wersji będzie to jakieś 58 spelldmg. Britt z buffem zyskuje około 50spelldmg, Zuza nieco mniej.

Undecik - 27-28spelldmg, Anula - 37spelldmg.

Resor - 28, Gajanna (w pvp gearze) tylko 20.

W przypadku pozostałych casterów jest to od 12 (paladyni) do 25-30 (magowie) spelldmg z osoby. A tak, mój dziwaczny pet też, jakieś 18spelldmg (ponad 15% zysku ^^).

To biorąc pod uwagę wyłącznie to, co mają teraz na sobie + Improved Divine Spirit rank 5. Nie liczę pozostałych buffów nieco wzmacniających spiryt i talentów klas je wykorzystujących (Spirital Guidance i Meditation u priestów - w tym u Ciebie, dzefko u resto drutów jako najlepsze przykłady). Wpływu na mana regen nawet nie próbuje podliczać - nie da rady, bo to też zależy od zadań, stylu gry i ustaleń wśród healerów (dpsów tutaj nie biorę pod uwagę, choć u przynajmniej kilku powinny być zauważalne różnice.

Nadal uważasz, że to mniejszy zysk niz jeden CoH i 2pkt w Empowered Healing w gildii więcej? Odważam się twierdzić, że nie.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Dariush 



Judge Dredd


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 246
Wysłany: 2008-07-09, 21:20   
 
Siedzę sobie na urlopie, więc w szczegóły nie mam czasu i ochoty się wdawać, ale... W dyskusji chyba pomijany jest fakt, że PathFinders robią BT/MH tylko wtedy, gdy muszą lub bardzo się nudzą, a przy tym wszystkie starcia tam mają na tzw. farmie i są generalnie "overgeared" na te insty. Zakładam zatem, że buildy i przyzwyczajenia ich lekarzy zoptymalizowane są obecnie na Sunwell, gdzie większość walk: a) równa się obrażeniom dla całego rajdu; b) wymaga takiego dps, że spoty dla healerów znacząco się kurczą. W konsekwencji: rządzi AoE healing.
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2008-07-09, 21:24   
 
Dariush napisał/a:
Siedzę sobie na urlopie, więc w szczegóły nie mam czasu i ochoty się wdawać, ale... W dyskusji chyba pomijany jest fakt, że PathFinders robią BT/MH tylko wtedy, gdy muszą lub bardzo się nudzą, a przy tym wszystkie starcia tam mają na tzw. farmie i są generalnie "overgeared" na te insty. Zakładam zatem, że buildy i przyzwyczajenia ich lekarzy zoptymalizowane są obecnie na Sunwell, gdzie większość walk: a) równa się obrażeniom dla całego rajdu; b) wymaga takiego dps, że spoty dla healerów znacząco się kurczą. W konsekwencji: rządzi AoE healing.

Oraz LW u większości osób w rajdzie na poziomie przynajmniej 350 i co najmniej kilku innych rzeczy. Ale z tego co tu i tam mi wpadło na uszy, to jeden Divine Spirit nawet tam nie jest zły (choć na niektóre walki CoH jest rzeczywiście lepszy).



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Didimos 





Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 246
Wysłany: 2008-07-09, 21:28   
 
Vegelus napisał/a:
Nadal uważasz, że to mniejszy zysk niz jeden CoH i 2pkt w Empowered Healing w gildii więcej? Odważam się twierdzić, że nie.


Vegu widzę jak rajduje PF, gildia dysponująca większym doświadczeniem od naszej, trudno jakoś mi uwierzyć, że ich decyzje co do składu nie są przemyślane. W 90% rajdów na dwóch holy priestów obaj to właśnie CoH.
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2008-07-09, 21:45   
 
Do tego pewnie survi hunter, arms warrior, może retri palek. Enha szamek twistujący totemy agil i WF, regularny tankadyn.

Tak jak wspomniał Dario - Sunwell naprawdę wymaga nieco innych rzeczy i innego podejścia niż wcześniejsze insty. Widać to choćby po tankach, których dotyka fajny debuff znacząco obniżający ich avoidance. To po prostu jest gildia na innym poziomie, zajmująca się czymś zupełnie innym.

Ja za to znam gildie istniejące co najmniej tyle co PF i na tym samym poziomie. I mają spirytowych priestów. Będziemy się tak licytować?
Każda gildia ma swoje, hmm, zboczenia. Jedną z naszych jest zabieranie co najmniej 3 hunterów - nie jest to częste rozwiązanie w high endowych gildiach.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Didimos 





Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 246
Wysłany: 2008-07-09, 22:14   
 
Nie mając wystarczającej ilości resto szamków, zastąpienie ich CoH priestami to dobre rozwiązanie. ZL może to zrobić dysonując obecnym składem klasowym, takie jest moje zdanie, ale decyzja należy do CL.

Nie lubię jak ludzie są nieszczęśliwi i czują dyskomfort, dlatego zmieniłem formę i treść mojego pierwszego postu.
    
 
Gajanna 




Dołączyła: 14 Lip 2007
Posty: 156
Wysłany: 2008-07-10, 00:23   
 
Didimos napisał/a:
Nie mając wystarczającej ilości resto szamków, zastąpienie ich CoH priestami to dobre rozwiązanie.


To moze ja sobie poszamzoruje? :>
    
 
Undet



Pijak i Zlodziej


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 473
Wysłany: 2008-07-10, 01:37   
 
ja tam lubie szpiryt. im wiecej szpirytu, tym wiekszy regen many ode mnie. jak bym mial kilka punktow wiecej to sam bym w niego zainwestowal.



_________________
Kwintesencja Szadoł Pryszczowania
    
 
Keleborn 





Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 572
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-10, 08:18   
 
Ja też w sumie lubie szpiryt, ale tylko rozcieńczony.
    
 
Undet



Pijak i Zlodziej


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 473
Wysłany: 2008-07-10, 11:51   
 
no w czystej postaci moze troszke przyduszac :)



_________________
Kwintesencja Szadoł Pryszczowania
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2008-07-10, 11:59   
 
twardym trzeba być a nie mientkim.
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU