• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Enhancement shaman i jego zastosowanie
Autor Wiadomość
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2008-09-06, 06:53   
 
Blada napisał/a:
Chciałbym niefortunnie zauważyć, że Twoja żona czasem wpada na to forum i czyta, co tu jest zamieszczone :) Czyli żeś zostawił dowoda :P

To było "jak" w sensie "jak już się dowie", a nie "jeśli się dowie". Bo że się dowie to wiadomo na 100% :)
    
 
Nightblóód





Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 445
Wysłany: 2008-09-06, 08:23   
 
Kwinto napisał/a:
Bo że się dowie to wiadomo na 100%


szkoda bedzie wtedy pocketa, bluetootha, komorki, grpsu .... tak to sobie wszystko fajnie zorganizowales ;) Trzymaj sie jednej wersji, ze dzialales pod wplywem silnego wzburzenia ;) i niewiele pamietasz.
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2008-09-06, 13:01   
 
Undet napisał/a:
czasami piszac cokolwiek zapominany o odstepach, interpunkcji i malych i duzych literach. osobiscie uwazam ze wazna jest wiadomosc jaka piszacy chce nam przekazac. Czasami widzac co piszecie az dziw bierze jacy to wszyscy sa fajni, perfekcyjni bez slabych punktow. ehh dajcie sobie na luz i przestancie sie czepiac ;) . wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie :)


Undecik, jesteś niekonsekwentny jak jasna cholera. Sam czepiasz się za każdym razem, ilekroć ktoś oddala się na nieszczęsne "bio", i każesz mu informować wszystkich ze szczegółami, jakie czynności będzie wykonywał na sedesie. Mnie się akurat nie podoba ani jedno, ani drugie. Uważam, że ludzie kulturalni i szanujący mowę ojczystą potrafią znaleźć określenia bardziej odpowiednie. Ale nie o to chodzi. Grunt, że poprawiasz wszystkich z powodu "bio", a masz pretensję do innych o poprawianie ordynarnych ortografów, zaniedbań interpunkcyjnych i innych potknięć, które świadczą o totalnym braku szacunku dla języka i odbiorców.
Całkowicie zgadzam się z Kwintą, Kelem i Vegiem. Po pierwsze, jeśli ktoś jest świadomy własnych błędów, powinien starać się coś na to zaradzić. Jeżeli z jakiegoś powodu nie może się uporać z pisownią (choć ja osobiście jestem sceptyczna wobec tych współczesnych epidemii dysleksji, dysgrafii i innych wynalazków), niech posłuży się metodą na głupa i przed publikacją wyedytuje tekst w wordzie.
A co do generalnej konkluzji, którą zawarłeś w poście, mogę powiedzieć tylko tyle: jeśli systematycznie będziemy wrzucać na luz, przestając od siebie wymagać rzeczy do niedawna uznawanych za elementarne, najpierw staniemy się wtórnymi analfabetami, potem chamami, a na koniec wrócimy na drzewa.

Ot co!



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Strasia 



Straszyk not ded


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 811
Skąd: The Barrens
Wysłany: 2008-09-06, 14:28   
 
Minibiodrama?



_________________
tup tup :<
    
 
 
dandel




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-09-06, 16:59   
 
Tak to obserwuje i smiac mi sie chce po pierwsze temat odbiega od zalozonego,
po drugie uznawanie ze ktos nieszanuje kogos bo pisze jak ja pisze jest smieszne. Jezeli pisownia jest brakiem szacunku do innych o ile wiekszym brakiem szacunku musialo by byc pisanie "bzdur" blednych informacji o klasie o ktorej widocznie nie ma sie pojecia , mimo wszysko nieuwarzam tak wow to gra gramy dla przyjemnosci to forum wydawalo mi sie ze jest rozwniez do tego aby pomoc w zabawie, podzielic sie informacja, przekazac ja innym. JA chcialem sie tylko podzielic wiadza i poprawic tak oczywisty blad jakim jest podawanie informacji ze totem i salvation sie nie sumuja ale widze ze "inteligencji" bardzo niespasowalo to za co bardzo przepraszam. Zaden z moich postow nie mial na celu nikogo obrazic to jest naprawde ostatnia rzecz jaka chcialbym zrobic, naprawde chcialem sie tylko podzielic moja bardzo mala wiedza na temat klasy ktora dosc dlugo gram

Prosil bym o skasowanie moich wszyskich postow jesli to mozliwe niechail bym aby byly przyczyna glupiej klutni
    
 
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2008-09-06, 17:17   
 
Wybacz, że nie odniosę się do lwiej części tego posta, bo musiałabym rozprawiać się z nim zdanie po zdaniu, na co chyba szkoda czasu. To dopiero byłaby "głupia kłótnia". Nie jest nią natomiast z pewnością dyskusja o tym, czy należy przywiązywać wagę do przestrzegania podstawowych reguł ojczystego języka. Po prostu wymieniamy na ten temat poglądy. To, że wątek potoczył się zupełnie innym torem, niż planował autor, jest na forach internetowych normalką. Ja w każdym razie nie widzę potrzeby kasowania Twoich postów (przynajmniej dopóki dyskusja nie umrze śmiercią naturalną), a przeniesienie wątku do części forum niedostępnej dla Ciebie byłoby nie fair.

PS. Dopatrywanie się przez Ciebie w tej dyskusji drugiego dna ("inteligencji nie spasowało") to raczej oczywista pomyłka. To ja jestem autorką tych straszliwych bredni o salvation i totemie, a - jak widzisz - włączyłam się do tej wymiany poglądów z dwudniowym opóźnieniem, kiedy dyskusja już prawie wygasła.
Btw. faktycznie nie miałam racji. 44 proc., które podałeś, wydaje się zgodne z rzeczywistością. Obliczenie tego nie wymaga skomplikowanych wzorów. Po prostu salvation redukuje threat o 30 proc., a totem o 20 proc. z pozostałych 70 proc., czyli o 14 proc. bazy.



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
dandel




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-09-06, 17:49   
 
dlamnie wszysko jest ok ale bardzo nielubie gdy ktos posadza mnie o "nieszanowanie innych " poprostu tak pisze i tyle nie mam zamiaru tego zmieniac Ci ktorzy mnie znaja przyzwycaili sie do moich jak ze strasznych bledow ortograficznych mam problemy z opanowaniem pisowni nie tylko polskiej

do tego jesli ktos pisze ze moglbym sprawdzic jak co sie pisze moglbym edytowac w wordzie i tak dalej czyz niedotyczy sie rozniez jego ze moglby sprawdzic informacje ktora podaje w internecie ????????/ ja zostalem zganiony za pisownie ktora z pewnoscia niejest najwazniejszym celem tego forum ale tresc mimo blednej informacji jest ok mimo ze ilez latwiej jest sprawdzic informacje niz edytowac caly tekst przepraszam ale wpienia mnie to ze kazdy Polak widzi z taka latwoscia bledy innych i wytyka a szczeze czy ktos z was zastanowil sie czy aby polski jest miim ojczystym jezykiem ?????? znacie mnie ?????
mimo ze odpowiedzi na powyzsze pytania sa : nie z jaka latwoscia przyszla wam krytyka i osad bezpodstawny przepraszam ale wyprowadzilo mnie to z rownowagi
    
 
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2008-09-06, 18:48   
 
Nobodys perfect. Różnica jest taka, że ja tego błędu już więcej nie popełnię, a Ty swoje radośnie powtarzasz za każdym razem ;> A podejście do sprawy na zasadzie "po prostu tak piszę i tyle, nie mam zamiaru tego zmieniać" to jest właśnie to, co uważam za niechlujstwo wskazujące na nieszanowanie odbiorcy (coś w rodzaju: nie zamierzam używać dezodorantu, ja po prostu tak pachnę). Cóż, kwestia indywidualnej oceny. Nie wydaje mi się, żeby wytykanie błędów było jakąś narodową przypadłością Polaków ;>

PS. Przepraszam wszystkich nieszczęsnych Czytelników, że wdałam się w tę przepychankę.



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-09-07, 00:07   
 
Czuję się moralnie zniesmaczony faktem, że musiałem przeczytać 4x wall of text!
    
 
 
Strasia 



Straszyk not ded


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 811
Skąd: The Barrens
Wysłany: 2008-09-07, 00:43   
 
Twoje biedne oszy....



_________________
tup tup :<
    
 
 
Nightblóód





Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 445
Wysłany: 2008-09-07, 08:33   
 
a teraz wersja dla tych co lubia lub "lubieja":

Dandel
sorki zerozgzebuje to "mrowisko" nanowo ale ja twoich postow poprostu niepotrafie pszeczytac a tymbardziej zrozumiec i oczywiscie nieznamy ciebie i zapewne ty nieznasz nas i niewiemyjakim ojczystym jezykiem poslugojeszsie nacodzien i niezmienia to faktu zeskoro chcesz sie udzielac na forach i chcesz byc dobze zrozumiany totrzeba zadac sobie troszke trodu aby napisac post jasno i czytelnie i moglby tobyc bardzo fajny topic gdybybyly tylko dobre checi ;)

po malych korektach worda i jakis tam moich wlasnych :)
sorki ze rogrzebuje to "mrowisko" na nowo, ale ja Twoich postow po prostu nie potrafie przeczytac, a tym bardziej zrozumiec. Oczywiscie nie znamy Ciebie, i zapewne Ty nie znasz nas, i nie wiemy jakim ojczystym jezykiem poslugujesz sie na codzien. Nie zmienia to faktu, ze skoro chcesz sie udzielac na forach i chcesz byc dobrze zrozumiany, to trzeba zadac sobie troszke trudu, aby napisac post jasno i czytelnie. Moglby to byc bardzo fajny topic gdyby byly tylko dobre checi ;)

Najlepszego

PS. usunalem polskie znaki
    
 
Undet



Pijak i Zlodziej


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 473
Wysłany: 2008-09-09, 10:13   
 
Vegelus napisał/a:
Ranghar napisał/a:
Tak mysle, ze duzo zalezy of tego czy na bossie jest JoW, czy nie. Jesli jest, szamek nie powinien miec klopotow z mana nawet krecac totemy. Jesli nie, to zostaja potki, no chyba ze ktos woli wcinac Haste Potion, ale to juz wersja dla prawdziwych perfekcjonistow.

Nah. Jest mana/JoW = haste potki. Nie ma many/JoW = mana potki. Czy jakoś tak.
(...)



Jakoś tak napewno ;) Choć uważam że totem-twisting nie jest chyba aż na tyle owocny, co by opłacał sie na naszych raidach.


PS offtopowe: heh i ja znow dostałem zjebki. :roll:



_________________
Kwintesencja Szadoł Pryszczowania
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2008-09-09, 10:28   
 
Undet napisał/a:
PS offtopowe: heh i ja znow dostałem zjebki. :roll:


Eeeee taaam zjebki. Kłócę się z Tobą po prostu troszeczkę ;)



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2008-09-09, 10:37   
 
Vegelus napisał/a:
Jest mana/JoW = haste potki. Nie ma many/JoW = mana potki


A ktoś u nas w ogóle używa haste potków? (Ja, przyznaję, tylko na miś-runach - jakoś tak przyzwyczaiłem się, że rogali się nie leczy, więc na normalnych rajdach wolę CD zostawiać na healing potki :> ).

Btw, Mad Alchemist powinien mieć też haste, spróbuję sugestię wrzucić na forum blizzowe :)

A jeszcze pytanie - mamy kogoś, kto umie robić haste potki, bo jak się kupuje na AH to można zbankrutować?
    
 
Undet



Pijak i Zlodziej


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 473
Wysłany: 2008-09-09, 10:50   
 
Alishya napisał/a:
Undet napisał/a:
PS offtopowe: heh i ja znow dostałem zjebki. :roll:


Eeeee taaam zjebki. Kłócę się z Tobą po prostu troszeczkę ;)



:D Ja ogólnie uważam temat za zamknięty już i bio tez sobie odpuszcze. Nie bede juz powodował biodramy na raidach ;)


Co do haste potków to myśle (żart) że nasi alchemiści potrafią... Chociaż w zakładce "zawodowcy" nic takiego nie widać...



_________________
Kwintesencja Szadoł Pryszczowania
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU