• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ZL on Telegram
Autor Wiadomość
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2015-11-30, 18:55   ZL on Telegram
 
Haj,

Co powiecie na przeniesienie części naszej komunikacji na Telegram, niczym nowoczesna i niewykluczona cyfrowo społeczność? :P
Dla niezaznajomionych, to jest coś podobnego do WhatsApp, dla wciąż niezaznajomionych stona https://telegram.org/ . W skrócie to program do komunikacji coś a'la sms, ale za pośrednictwem internetu, pozwala też na zakładanie grup do komunikacji z wieloma użytkownikami (to co nas tutaj interesuje). Moim zdaniem idealne do ogłaszania nieobecności nie mając dostępu do komputera, braku neta/prądu, pękniętej ruły w łazience, wycieczek last minute itp.
Gdyby pomysł wypalił, to można by dołączyć do grupy Gwardię Polską! (lub utworzyć nową, wspólną grupę).

Wymagania:
    - telefon z iOS, Androidem lub Windowsem Phone (dostępna za free w app storach na daną platformę)
    - jakikolwiek pakiet danych, aplikacja ma małe wymagania


Pozwoliłem sobie założyć już grupę ZL Chat, aby dołączyć należy w telefonie, mając już zainstalowaną aplikację, kliknąć na linka https://telegram.me/joinchat/BM6DVwMIltXBBT1WWZMYhw (np. wchodząc do tego wątku przez przeglądarkę na telefonie lub wysyłając sobie ten link na telefon mailem, czy cuś). Link powinien was przenieść do aplikacji i dołączyć do grupy.

Korzystanie jest darmowe, wydaje się bezpieczne (apka jest open source) i bez reklam.

Zachęcam do testowania.

Edit:
Treach napisał/a:

Czasami troche się robi szum na tym kanale, pamiętajcie że każda wypowiedź generuje powiadomienie na tel. wszystkich membersów.

Jeśli kogoś to denerwuje może sobie ten kanał "zmutować". U mnie się to robi klikając górną belkę będą na kanale (jest na niej nazwa grupy) i wybrać "Mute". U mnie wtedy nie ma powiadomień, tylko na ikonce programu pojawia sie liczba nieprzeczytanych komunikatów. Nie wiem jak to zadziała na Andrutoidzie.


Dodatkowo jest też możliwość używania klienta webowego na komputerze: https://web.telegram.org

TL;DR
Mamy aktualnie kanały:
Ostatnio zmieniony przez Vegelus 2016-10-31, 12:32, w całości zmieniany 9 razy  
    
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-30, 19:05   
 
++ ,piszem siem, dobry pomysł Tricz.

Ale najfajniej by było, jakbyśmy jej nie musieli używać :mrgreen:



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2015-11-30, 19:15   
 
Wesel napisał/a:
++ ,piszem siem, dobry pomysł Tricz.
Ale najfajniej by było, jakbyśmy jej nie musieli używać :mrgreen:

Nie prawda, nieobecności to tylko jedna z opcji - ta i inne które wypisałem są wymyślone bez zastanowienia.
    
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-30, 19:24   
 
sciagnałem tą appke, własnie ją ogarniam, już dołaczyłem do tego kanału(swoja drogą, nasze forum strasznie się czyta na komórce ).



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
dandel




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 66
Wysłany: 2015-11-30, 21:00   
 
hmmm ale ten kanal ma chyba tylko opcje dzwiekowe narazie :) choc mozliwe ze ja niewiem jak pisac tam :P
    
 
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-30, 21:09   
 
same problem, nie mogę pisać.



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2015-11-30, 22:20   
 
Ok, mój błąd, zrobiłem "kanał" zamiast "grupy" - kanał to komunikacja 1 do wielu (takie anonse).

Nowy link do grupy https://telegram.me/joinchat/BM6DVwLOS-CWEbiHKcrf9w
    
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-01, 13:21   
 
ja i iman dołączyliśmy, wygląda nieźle i faktycznie może być przydatne



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2015-12-07, 09:28   
 
Chce numer, bo tam identyfikatorem użytkownika jest numer telefonu.
Co do smsów to nie zauważyłem, przypadek o ktorym wczoraj mowileś mogłeś źle zinterpretować bo on też kody rejestracji wysyła też "do siebie" swoim kanałem.
Poza tym, jeśli ona ma dostep do smsów (w co wątpie, chyba ze pytała sie o uprawnienia? nie wiem jak to w androidzie jest..), to maja też wszystkie inne apki które masz na telefonie.

Cytat:
Bez przesady może -.-

No właśnie Vegu, nie przesadzaj znowu :)
    
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-07, 14:43   
 
Potwierdzam to co Tricz napisał , odemnie nic ta appka nie zadała poza nr telefonu żeby wysłać SMSa potwierdzajacego tożsamość :)



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2015-12-07, 23:32   
 
Na andku mają uprawnienia te apki, które to zgłaszają GugloPlayowi (na co trzeba wyrazić zgodę ofc).
Ale i tak wpieniło mnie że proces rejestracji sam przeskoczył, gdy sms z kodem potwierdzenia dotarł na kalkulator.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2015-12-08, 12:08   
 
Vegelus napisał/a:
Na andku mają uprawnienia te apki, które to zgłaszają GugloPlayowi (na co trzeba wyrazić zgodę ofc).
Ale i tak wpieniło mnie że proces rejestracji sam przeskoczył, gdy sms z kodem potwierdzenia dotarł na kalkulator.

TBH wątpie zeby odczytał z smsa, jeśli faktycznie nie miał uprawnień. Raczej stawiam że wysyła to też innym kanałem (tzn do samego siebie wysyła "na telegramie", a dodatkowo smsem).

Jak np byś uruchamial ten soft na PC (jest klient na windowsa) i miał juz aktywowanego w telefonie, to kod ci przyjdzie właśnie smsem i na Telegrama jednocześnie.
    
 
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2015-12-14, 19:58   
 
Czasami troche się robi szum na tym kanale, pamiętajcie że każda wypowiedź generuje powiadomienie na tel. wszystkich membersów.

Jeśli kogoś to denerwuje może sobie ten kanał "zmutować". U mnie się to robi klikając górną belkę będą na kanale (jest na niej nazwa grupy) i wybrać "Mute". U mnie wtedy nie ma powiadomień, tylko na ikonce programu pojawia sie liczba nieprzeczytanych komunikatów. Nie wiem jak to zadziała na Andrutoidzie.

Druga opcja, to zamiast czatować we osoby na kanale, można otwożyć z kimś konwersacje prywatną - poza kanałem. Wystarczy go wybrać z listy członków.

Jakie macie na razie odczucia? imho fajnie się sprawdza.
    
 
dandel




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 66
Wysłany: 2015-12-14, 23:13   
 
potrzebujesz pochwaly :) tak fajnie sie sprawdza :P ale nie bede czatowal na prv :P
    
 
 
Wesel 



Wesell


Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-15, 06:45   
 
Popieram , dobry pomysł :)



_________________
jak uważacie ,że przeżyliście wszystko to pozwólcie mi healować....
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU