• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Najwyższy czas na ZLot - skasowany/odzyskany
Autor Wiadomość
Treach 



Cysorz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 116
Wysłany: 2014-01-03, 22:58   
 
Ja jednak wolałbym mniej odległe miejsce, nie chciałbym 1/4 czasu przeznaczonego na wycieczkę kiblować w pociągu. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś do Łeby się jechało ~12h w jedna stronę.
    
 
Zuoś





Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 116
Wysłany: 2014-01-03, 23:22   
 
Guglemaps pokazuje autem 4.5h przez autobahn. Fakt faktem sporo, dla ludzi z południa jeszcze dalej. Bardziej pasuje na jakiś tygodniowy wypad niż 2-3 dniowy.
Punkt dla Tricza.
    
 
Dariush 



Judge Dredd


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 246
Wysłany: 2014-01-04, 00:06   
 
Miejscówka bardzo fajna, tylko ten dojazd...

Jeśli miałbym podróżować pociągiem i ruszyć w czwartek po pracy, to do Gdańska będę jechał od 19:51 do 04:28, czyli 8h 31min (z jedną przesiadką). Potem jeszcze podróż do tego Sasina - Zielonki... Najwcześniejszy pociąg wyruszający w piątek mógłby mnie natomiast dowieźć do Gdańska dopiero o 13:10... Podróż powrotna to z kolei strata całej niedzieli. Czyli zabawa na zlocie to w zasadzie tylko piątkowy wieczór i sobota. Alternatywą jest podróż samochodem, ale najkrótsza trasa to dla mnie jakieś 500 km, a najwygodniejsza - blisko 700 km. Jeśli taka będzie wola większości, to postaram się jakoś dotrzeć, ale chyba wolałbym coś bliżej... :)
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2014-01-04, 01:44   
 
Ja się nie upieram, lubię morze, lubię Sasino (wybieram się tam zresztą w czerwcu), ale nawet z Wawy to dość daleko na 3 dni.

W kwestii przyznawania punktów, mnie się chyba należą za pierwszeństwo... :P
Demelain napisał/a:
Wstępnie i niezobowiązująco proponuję może nie najbardziej malownicze, ale dogodne logistycznie okolice centralne. Będą ludzie i z północy, i z południa - niech nie marnują czasu w podróży przez całą Polskę.


To wy chcieliście mieć widoki :> A może po prostu ktoś nie wie, jak się pisze morze. Albo wie, tylko myśli, że ja nie wiem :P

Enyłej, poszukam czegoś ogrodzonego bliżej centrum i się zobaczy.

PS.
Wilk napisał/a:
Alishya, dużo oni mają tych psich zagród? Bezpieczniej bym się czuł z moim bydlakiem:P


Abstrahujac od zlotu, to genialna miejscówka na wakacje z psem. Domków z własną zagrodą jest co najmniej pięć (połówki murowanych bliźniaków i jeden drewniany, w którym my zawsze mieszkamy). Zdarzało nam się zostawić sukę samą nawet na cały dzień w ogródku i z otwartymi drzwiami do domku, na wypadek gdyby uznała, że ma dość świeżego powietrza. Bezpieczeńswto stuprocentowe - chyba że Twój brytan próbowałby skakać, bo bardzo wysokie te płoty nie są. Gorąco polecam, właścicielka przemiła - bardzo dba o teren, a gościom się nie narzuca.



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Keleborn 





Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 572
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-04, 14:13   
 
Mnie się tam miejsce podoba :)
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2014-01-04, 16:46   
 
Mnie też się miejsce podoba, dawno nad morzem nie byłem :)
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2014-01-04, 18:37   
 
Może spróbujemy jakoś poukładać tę logistykę, mm? Niezmotoryzowani, którzy jechaliby z mniejszych miast, mogą np. skończyć pracę wcześniej (z takim wyprzedzeniem chyba do załatwienia) i dojechać w miejsce, skąd mogliby ich zabrać zmotoryzowani. Jeśli się nie mylę, auta będą startowały m.in. z Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi/Pabianic i Wawy. W drodze powrotnej nie byłoby chyba problemem, gdybyśmy rozjechali się, powiedzmy, w Gdańsku. Noc spędzona w pociągu nie jest może szczytem komfortu, ale tragedii też nie ma - raz na 100 lat da się chyba przeżyć :>

Pomyślmy jeszcze, a w międzyczasie rozejrzyjmy się, czy nie znajdziemy czegoś odpowiedniego nieco bliżej. Myślę, że fajnych miejsc do spania jest sporo, choć takich, które spełniają potrzeby psiarzy, nie aż tak wiele.



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Nightblóód





Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 445
Wysłany: 2014-01-05, 12:04   
 
Demelain napisał/a:
Zachętą dla smakoszy może być fakt, że w Sasinie - jakieś 1,5 km od Zielonego Wzgórza - znajduje się restauracja Ewa, słynna na całą Polskę, zwłaszcza ze steków. Nie testowaliśmy, ale sporo o niej w sieci.
z zupy rybnej również i tataru z łososia
    
 
Tirranne



wonderboy


Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 51
Wysłany: 2014-01-05, 22:53   
 
Mi to wsio ryba gdzie. Najprawdopodobniej będę. A opcja z jakimś carem z Krakowa nie byłaby zła, bo ciopongami to licho się samemu jeździ :shock:
    
 
Kev 





Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 109
Skąd: taki maly spammer
Wysłany: 2014-01-07, 20:21   
 
Jak się zbierze 3 chętnych z Krakowa to mogę odebrać



_________________

    
 
 
Tirranne



wonderboy


Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 51
Wysłany: 2014-01-08, 18:24   
 
Dwóch pozostałych chętnych, o których myślę dopiero co weszło do gildii ;)
    
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2014-01-12, 10:30   
 
Nie jest łatwo znaleźć miejscówkę odpowiednią dla psiarzy, spróbujmy więc może uporać się z nadmorską logistyką. Poproszę zmotoryzowanych o deklaracje, ilu pasażerów są skłonni zabrać i skąd. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zrobimy listę podwózek.


Aga i Piotrek: jedno miejsce dla desperata skłonnego przejechać ponad 400 km w towarzystwie dwójki palaczy i psa (zalecana odzież ochronna - kłaki w kolorze blond i takie tam :>). Start z Warszawy, prawdopodobnie około godz. 19.00.

PS. Jak uporamy się z podwózkami, zajmiemy się logistyką domkową. Domki są zasadniczo czteroosobowe, ale można mieszkać w nich również we dwoje, a nawet solo (oczywiście cena za osobę jest wtedy proporcjonalnie wyższa - szacuję ją na 120 zł za dobę za domek, ale szczegóły będę znała po rozmowie z właścicielką).



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Kev 





Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 109
Skąd: taki maly spammer
Wysłany: 2014-01-12, 13:57   
 
3 miejsca, Warszawa, start jak reszta. Choć nie ukrywam, że w towarzystwie Fifolota dobrze mi się ostatnio jechało:P



_________________

    
 
 
Demelain 



alias Alishya


Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 1923
Wysłany: 2014-01-12, 15:38   
 
Kevuś, jak wystarczy podwózek z centralnej Polski (a powinno wystarczyć, jeśli Veg i Zuoś będą jechać), to Fifolot nie ma nic przeciwko :)



_________________
drzewo jest przegięte :roll:
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2014-01-12, 18:08   
 
2-3 miejsca, nie wiem jakiej "klasy". Na pewno Uć, a co dalej - zależy jaka droga będzie do wyboru.
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU