• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
A jednak respec będzie trzeba rozważyć
Autor Wiadomość
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2009-01-24, 12:07   A jednak respec będzie trzeba rozważyć
 
Okej, mam już za sobą wszelkie analizy theorycraftowe i wychodzi mi na to, że gdy tylko dostanę w swoje łapska [wow]Calamity's Grasp[/wow] z Kel'thuzada, poważnie rozpatrzę respec na Combat, żebyśmy mieli w rajdzie ostatniego brakującego debuffa.
Co on daje? Ano 2 procent do wszystkich obrażeń fizycznych. Teoretycznie wydaje się to dużo, ale wbrew pozorom nie przekłada się to na +2% DPSu hunterów i melee. Patrząc na all bosses wczorajszego WWSa, fizyczne obrażenia to zazwyczaj koło 60% wszystkich obrażeń zadanych przez zawodników fizycznych (w kolejności dmg done):
- Straszyk - 99.9% (kilka obrażeń nature zadał z debuffów na Thadiusie) :>
- Soucouyant - 64%
- Elzbieta - 66%
- Kwinto - 68%
- Hirkan - 66%
- Antosia - 55%
- Wilk - 98%
- Kergoth - 50%
- Wariatus - 21%
- Sulivoy - 100%
z innego WWSa:
- Frosthammer - 35%
- Thimoteh - 100%

Na tym respecu (ciągle zakładając, że dostanę fista i się odpowienio kosztownie przegemuję i przeenchantuję) ja osobiście stracę jakieś 1-2% (theorycraftingowo, w rzeczywistości będzie to 5-10%, bo w obecnie dostępnym gearze bardzo brakuje +hit i spec typu combat jest zbyt podatny na evil RNG i nieraz potrafi popsuć rotacje).

Biorąc to wszystko pod uwagę wychodzi mi, że mój respec będzie dla rajdów 25ppl opłacalny i nieco przybliży nas do brakujących 5 sekund na Patchwerku, zaś dla rajdów 10ppl - na dwoje babka wróżyła.
Na pewno (jeśli Combat nie zostanie odpowiednio buffnięty) wrócę do Assassination w 3.1 (Ulduar) - obecnie Assassination nie rozwija jeszcze pełnych skrzydeł, bo nie ma pożytku z talentu Murder (all dmg +4% against Humanoid, Giant, Dragonkin and Beast) - w momencie, gdy głównym rajdem jest Naxx, nikt tego talentu nie bierze, ale Ulduar to będzie głównie królestwo gigantów przecież.

Jakieś opinie na temat moich wynaturzeń? :)
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-24, 12:29   Re: A jednak respec będzie trzeba rozważyć
 
Kwinto napisał/a:
...Na pewno (jeśli Combat nie zostanie odpowiednio buffnięty)...

Stawiam 2 piwa (wirtualne), ze bedzie:
http://forums.worldofwarc...1&pageNo=14#264
Cytat:
Assassination is doing too much damage relative to other rogues. Rogues as a whole are still too low in PvE and we have plans to bring them up.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2009-01-24, 12:49   
 
Cytat:
Assassination is doing too much damage relative to other rogues. Rogues as a whole are still too low in PvE and we have plans to bring them up.


Rogale na forach od miesiąca się tym zdaniem brandzlują. Potem jednak było coś o tym, że "rogues assassination burst is too high in PvP and we will look into it" (nie dosłownie tylko w tym duchu) i "rogues overall raid DPS shall be better now compared to other classes after 3.0.8 hunter nerfs, but we will look into it" (też nie dosłownie).

EDIT: Dopiero przed paroma chwilami zauważyłem, że GC to powtórzył wczoraj i ty cytowałeś to powtórzenie - anyway, mówił to już tuż po 3.0.3, ale na obietnicach się skończyło.

Moim zdaniem combat nie wymaga dużego buffa lecz raczej dobrych ciuchów (+hit). Buffa (jeśli już) to najwyżej na pokrycie brakujących 4% Murdera (w Ulduarze).
Ostatnio zmieniony przez Kwinto 2009-01-24, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
    
 
Strasia 



Straszyk not ded


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 811
Skąd: The Barrens
Wysłany: 2009-01-24, 14:48   
 
Jeśli jesteś gotów się poświęcić (czego po rogalu bym się nie spodziewał) to spoko :>



_________________
tup tup :<
    
 
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2009-01-24, 16:04   
 
Straszyk napisał/a:
Jeśli jesteś gotów się poświęcić (czego po rogalu bym się nie spodziewał) to spoko :>

Alternatywnie mógłbyś pójść w arms :>
    
 
Frosthammer 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 206
Wysłany: 2009-01-24, 16:42   
 
Od siebie dodam, że gdybym trzymał poprawną rotację (jeśli tak to można nazwać), to nie wiem, czy miałbym 20% fizycznych ze wszystkiego...



_________________
Wy - pragnienie, ja - mana mana!
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2009-01-24, 16:58   
 
Tak młotku, ale ja podałem tanków dla porządku tylko, a nie jako decydujący argument :>
    
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2009-02-05, 13:21   
 
O.... są już pierwsze zapowiedzi buffów rogali w 3.1. W końcu :)

I Savage Combat to będzie 4% physical dmg done, a nie 2% jak teraz :)
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU