• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
add threatowych rozmow noca na vencie :)
Autor Wiadomość
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-01-15, 19:35   add threatowych rozmow noca na vencie :)
 
Żeby trzymać się możliwie daleko theorycraftingu na temat threatu poszczególnych klas tankujących, polecam zainteresować się podanym niżej wws-em, filmikiem i całym wątkiem.

Około 8k tps mt na patchwerku, warto też zwrócić uwagę na jego dps w tej walce (w wątku jest link do wws-a), oczywiście taki poziom "nienawiści na sekundę" jest przydatny szczególnie w grze z dps-em, który jest lekko chory ;) Moim zdaniem takie wartości są w tej chwili osiągalne tylko dla wojownika. Stop the whine then :P albo przekonaj, że nie tylko :D Ja, grając druidem mogę tylko marzyć o takim wyniku ;)


watek na tankspot
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-15, 20:22   
 
Mierzenie TPS na Paczwerku jest nieporozumieniem. Hateful Strike dodaje "z automatu" pewna ilosc threatu trzem osobom (P25) na topie aggro.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-01-15, 20:27   
 
Masz absolutna racje Ranghar, nas przecież bije inaczej :/
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-15, 21:04   
 
Kto ma lepiej jesli chodzi o rage na Paczu? MT czy OT?

Oprocz tego, Darthn, druid OT ma, przynajmniej teraz, build taki pomiedzy tankerskim a DPS (http://www.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Sen%27jin&n=Darthn), co moze wplywa na jego threat.

Po trzecie, jestem ciekaw, co sie dzieje, gdy OT spada na dalsze miejsce w TPS - czy wtedy nie traci bonusu za Hateful Strike?

PS: WWS z tego killa jest tutaj: http://wowwebstats.com/2k...6623&a=x31f82a4



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-01-16, 00:52   
 
1. Nie rozumiem tego "bonus threat z hateful strike" w odniesieniu do mt. Na patchwerku ani tank, ani offtank nie są w stanie "zjeść" rage, które on dostarcza. Praktyka z naszych zabójstw plus obserwacje z filmów, np ten z przytoczonego przeze mnie linka.

2. Napisz konkretnie, na czym polega "niemiarodajność" tej walki jeśli chodzi o możliwości budowania agro przez tanka.

3. O co Ci chodzi z tym offtankiem druidem w tej walce i jego buildem?

4. Nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem, jeśli jednak offtank nie dostanie swojego "bonusa z hateful strike-a", to w tym momencie combat-ressujesz, któregoś dzielnych melee.
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-16, 01:28   
 
1. Za wowwiki: "Hateful Strike ... This ability will add threat to the three most threatening on Patchwerk's aggro list", czyli OT obrywa HS, 3 osoby na topie otrzymuja ekstra threat, mozna powiedziec, ze Paczwerk sam sie "przykleja" do tanka.

2. ... dlatego tez TPS na Paczwerku jest duzo wiekszy niz na innych bossach, wiec nie mozna go porownywac do TPS gdzie indziej.

3. Czy to, ze on nie ma Feral Instinct i Improved Mangle nie stawia do w duzo gorszej pozycji TPS w stosunku do tanka Warriora?

4. W tej konkretnej walce OT byl przeagrowany przez magow, nie melee. Zastanawiam sie, czy w takim przypadku jak raz spadniesz ponizej 2 miejsca na liscie, jestes w stanie nadgonic MT tracac bonus z HS (patrz punkt 1.) OT byl drugim melee na liscie TPS, wiec otrzymywal HS, lecz czasami spadal na nizsze pozycje za ranged.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Wariatus 



wariat inside


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 238
Skąd: Sieraków/Poznań
Wysłany: 2009-01-16, 01:52   
 
obecnosc ranged dpsu powyzej OT na aggro liscie nie wplywa na "bonus" z HS



_________________
W piekle diabeł jest postacią pozytywną.
    
 
Wilk 





Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: 2009-01-16, 12:11   
 
Ranghar, czy widziałeś 8k tps na patchwerku lub 3,2k dps tanka na nim? Nie staram się porównywać ze sobą walk z różnymi bossami, bo nie o to chodzi.

Przyjmijmy, że Patchwerk to takie fajne laboratorium, w którym każdy MT ma podobne warunki i nieskończony rage/mane. Dlatego dla mnie walka z Patchwerkiem pokazuje wiele.

Jeśli to na Tobie nie robi wrażenia, to wws obejmuje całe naxx afair. Możesz sobie popatrzeć na wszystkie walki, mnie się nie chce, wystarczające wrażenie zrobił ten tank Patchwerka.
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2009-02-16, 14:25   
 
Wilk napisał/a:
1. Nie rozumiem tego "bonus threat z hateful strike" w odniesieniu do mt. Na patchwerku ani tank, ani offtank nie są w stanie "zjeść" rage, które on dostarcza. Praktyka z naszych zabójstw plus obserwacje z filmów, np ten z przytoczonego przeze mnie linka.

W szczególności, że taki wojek tank nie ma już TBCowych problemów z rejdżem. Proce typu Sword and Board, standardowe glyfy wykorzystywane podczas single target tankowania (of Revenge i of Heroic Stike) pozwalają na wykorzystywanie wszystkiego, co jest pod ręką - w tym Heroic Strike'a co swing (co w TBC było możliwe tylko na niektórych walkach). To zaś, wraz z buildem Deep Wounds, odpowiednimi enchantami i gearem (oraz buffami rajdowymi) pozwala na takie efekty.

A co do tego Hejtfula - Rangh, tak naprawdę popatrz tylko na na dps tego warka. To jest główne źródło jego tpsu.

Swoją drogą - widziałem wws warka, który na Patchwerku tylko jeden swing przegapił (resztę wyklikał heroic strike'ami), a jeden omyłkowo zmienił w cleave. To jest osiągnięcie.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-16, 14:32   
 
[quote="Vegelus"]
Wilk napisał/a:
Swoją drogą - widziałem wws warka, który na Patchwerku tylko jeden swing przegapił (resztę wyklikał heroic strike'ami), a jeden omyłkowo zmienił w cleave. To jest osiągnięcie.

Nie kontynuuje dyskusji n/t tps (thread necromancy ftw), bo moze istotnie sie nie znam, ale jesli o to chodzi, to chyba mozna podmakrowac HS pod wszystkie inne instanty i miec pewnosc, ze zawsze wejdzie?



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2009-02-16, 19:09   
 
Ranghar napisał/a:
Nie kontynuuje dyskusji n/t tps (thread necromancy ftw), bo moze istotnie sie nie znam, ale jesli o to chodzi, to chyba mozna podmakrowac HS pod wszystkie inne instanty i miec pewnosc, ze zawsze wejdzie?

Tu masz odpowiedź, dlaczego lepiej tak nie robić:
http://www.tankingtips.co...triking-enough/



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-16, 19:28   
 
Oni raczej pisza, ze takie makra nie wystarczaja, a nie ze nie nalezy ich uzywac. Mozna miec HS pod jednym klawiszem do uzywania podczas przestojow i makra laczace z innymi umiejetnsciami, np:
/cast Devastate
/cast !Heroic Strike

(latwo zapomniec o "!" i potem narzekac, ze HS nie wchodzi)



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Vegelus 



RAAAAAGE!!!


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1104
Wysłany: 2009-02-16, 19:43   
 
Ranghar napisał/a:
Oni raczej pisza, ze takie makra nie wystarczaja, a nie ze nie nalezy ich uzywac. Mozna miec HS pod jednym klawiszem do uzywania podczas przestojow i makra laczace z innymi umiejetnsciami, np:
/cast Devastate
/cast !Heroic Strike

(latwo zapomniec o "!" i potem narzekac, ze HS nie wchodzi)

Jak dla mnie to oznacza właśnie to, żeby makr nie używać:
bo są niewystarczające
nie mają odpowiednio wysokiej skuteczności
stwarzają problemy na niektórych walkach.

Poza tym cięzko te przestoje Rangh wyczuć, bo masz do czynienia z dwoma osobno liczonymi cooldownami: na swing i na gcd. Zwykły bind, albo leniwy przycisk (wspominana tam rolka myszki) pozwala na dużo lepsze wykorzystanie heroic strike'a. Szczególnie że na stacjonarnych walkach to nie jest aż tak trudne.



_________________
Incredible! You have managed to screw up the screw up!
    
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-16, 19:50   
 
No w sumie nie ma sie o co spierac, albowiem duzo zalezy od czynnikow zewnetrznych. Lubie makra, bo mi ulatwiaja zycie i pozwalaja na numery, ktore normalnie bylyby trudne (nie moge uzywac rownoczesnie myszy i klawiatury), a takze w wielu przypadkach pozwalaja na lepsza koncentracje na zdarzeniach dziejacych sie wokol mnie.



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Thimotehh




Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 60
Wysłany: 2009-02-16, 22:48   
 
makra som zue i siem psujom :P
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU