• Strona główna  • Forum   • Szukaj  • Użytkownicy  • Grupy
• Rejestracja  • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawy build do przetestowania
Autor Wiadomość
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-12-08, 10:50   Ciekawy build do przetestowania
 
Widząc że w 25tkach mana nie jest problemem, living seed i replenish szału nie robią. pomyślałem sobie o takim buildzie, który zawiera wszystkie zwiększające heal talenty i rezygnuje ze wszystkich zmniejszających koszt czarów (tam gdzie ma to sens oczywiście).

Tutaj

Do tego bardzo fajne wyliczenie z EJ dot. haste aby uzyskać 1s GCD na hotach:

Cytat:
Wrath of Air and Improved Moonkin Aura/Swift Retribution Aura
5/5 GotE = ~6.7% Haste = ~220 Haste Rating

Wrath of Air only
5/5 GotE = ~9.9% Haste = ~325 Haste Rating

Improved Moonkin Aura/Swift Retribution Aura only
5/5 GotE = ~12.02% Haste = ~395 Haste Rating.


W proponowanym buildzie należy oczywiście odjąć 3% haste, a więc w typowej sytuacji rajdowej (czyli WoA only) wymagane jest tylko 6.9% haste (226,25 haste rating).
    
 
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-12-08, 11:03   
 
Rzeczywiscie Living Seed nie jest takie fajne? Tak na oko kombinacja Living Seed + Regrowth z talentami + Nature's Grace + glif Regrowth wyglada na zabójcze combo, zwlaszcza ze LS jest reaktywne i nie powoduje overheal.

Tak przy okazji jak to jest z haste? Czytalem gdzies, ze jesli cast time spada ponizej 1 sec, czyli ponizej minimalnego GCD, to przestaje dzialac mechanizm serwerowy wprowadzajacy korekcje na latency (taki precasting), w wyniku czego kazdy cast skokowo rosnie z potencjalnej 1 sec do co najmniej 1.x sec, gdzie x to latency. Poszukam zrodla tej wiadomosci w wolnym czasie. Jesli to jest prawda, to czy ma toi wplyw na instanty?



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-12-08, 11:19   
 
Jakoś się spodziewałem, że odpiszesz Ranghar. :>
Niestety "na oko" to nie jest najlepsza metoda oceny, proponuje WWSY. ;)

Co do drugiego, to nie wiem. Miewam po procach casty 0.8-0.9s, ale nie umiem ocenić co z tym mechanizmem. Druga sprawa jest taka, że jak spojrzysz ponownie, celem jest obniżenie hotów do 1s gcd a talent GotEM działa tylko na nie.
    
 
 
Ranghar 



soup is good food


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 402
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-12-08, 11:28   
 
Restor napisał/a:
Jakoś się spodziewałem, że odpiszesz Ranghar. :>
Niestety "na oko" to nie jest najlepsza metoda oceny, proponuje WWSY. ;)

Top 5 na patchwerku:
http://wowwebstats.com/54...7856&a=x230fb21

WWSy nie uzasadniaja metody, tylko ja prezentuja. Chcialbym wiedziec jak to jest z Regrowth, jesli mi kiedys przyjdzie leczyc (dual spec, czy cos).



_________________
IMMA CHARGIN MAH LAZER!
◑` ◔
™‹
Š‚€€€€€€€€€€€
˜Œ
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-12-08, 11:39   
 
Niestety nie znam ani tego druida ani gildii, której WWS dotyczy. Moge zakładać, że ideą było utrzymywanie 3xLB i spamienie RG. Może przy czterech lekarzach to miało sens, nie wiem. Biorąc pod uwagę charakter walki, wszyscy mieli to samo zadanie, więc szału ten druid nie zrobił. U nas niestety WWSa nie ma, ale z tego co pamiętam licząc wartość zrobionego heala na pierwszych dwóch miejscach byłem ja i Gajanna rollując utrzymując na obu tankach wszystkie HoTy i spamiąc Nourish na wolnych CD (tzn czy Gajanna tak robiła to musisz jej się zapytać). Trochę szkoda, że temat zamienił się w off-top, ale mam nadzieję, że zainteresowani zerkną na ten build mimo wszystko. :)
    
 
 
Kwinto 



Piąte koło u wozu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1866
Wysłany: 2008-12-08, 11:54   
 
Restor napisał/a:
U nas niestety WWSa nie ma, ale z tego co pamiętam licząc wartość zrobionego heala na pierwszych dwóch miejscach byłem ja i Gajanna

Gajanna zrobiła WWS'a: http://wowwebstats.com/gx...s=119633-162736
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-12-08, 12:03   
 
Świetnie, wystarczy więc zajrzeć tutaj, żeby przekonać się że przy zbalansowanym użyciu dostępnych czarów:
http://wowwebstats.com/gx...sses&a=x12e8913

jak i przy przewadze RG:
http://wowwebstats.com/gx...sses&a=x21b1a2f

3 punkty w Living Seed nie sprawdzają się zbyt dobrze. (być może lepiej niż jakakolwiek inna alternatywa, ale to właśnie trzeba sprawdzić).
    
 
 
Didimos 





Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 246
Wysłany: 2008-12-08, 12:18   
 
Restor napisał/a:
w 25tkach mana nie jest problemem


Kurcze, ja tak dobrze stoicie z mana to proponuje ladne makro:

/tar Didimos/Huggin/Zuzana/Cadanea/Nadhira
/cast Innervate
/w Didimos/Huggin/Zuzana/Cadanea/Nadhira Jestscie najlepsi! Przyjmijcie ten skromny dar w podziece za wasze istnienie.
/y Niech zyja priesci!! HIP HIP HURA!


...i wciskac je co CD :D
    
 
Restor





Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 465
Wysłany: 2008-12-08, 12:22   
 
Oj Didi Didi, ja Ci proponuje taki makro:

/push push-to-talk-button
/yell DAWAJ INNERVATE ALBO W RYJA.
/happy
/cheer
/e thinks druids are UBER.
    
 
 
Diuna 





Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 73
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-08, 15:36   
 
Ranghar napisał/a:
Tak przy okazji jak to jest z haste? Czytalem gdzies, ze jesli cast time spada ponizej 1 sec, czyli ponizej minimalnego GCD, to przestaje dzialac mechanizm serwerowy wprowadzajacy korekcje na latency (taki precasting), w wyniku czego kazdy cast skokowo rosnie z potencjalnej 1 sec do co najmniej 1.x sec, gdzie x to latency.


Potwierdzam, dosc czesto mam 523 haste rating + 5% totem + 30% Hero... co powoduje, iz moje casty schodza ponizej 1 s... wtedy moja rotacja calkowicie sie sypie gdyz nie mam ciaglosci castowania i to powoduje ze nie ma czegos takiego jak precasting... czyli nawet przy spamowaniu jednego czaru mam fail :/

Shaman Ele jest skopany :evil:
    
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Designed by Didimos for Zmierzch Lordaeronu - World of Warcraft Guild - Shadowsong EU